Cowes Week 2019

Cowes Week to najdłużej odbywająca się impreza żeglarska na świecie. Odbywa się na początku sierpnia każdego roku od 1826. Startuje tu około 8 tysięcy żeglarzy. Wśród nich są Olimpijczycy i światowej klasy żeglarze, zawodowcy i amatorzy. Regaty przyciągają do Cowes 100 tysięcy widzów i fanów żeglarstwa.

 

Akwen i trasa wyścigów: Cieśnina Solent

Cowes – Kolebka światowego żeglarstwa regatowego
Tutaj będziemy nocować i trenować, a także tutaj będzie stał nasz jacht. Cowes jest historycznym miejscem, gdzie narodził się regatowy duch w Wielkiej Brytanii. Właśnie tutaj miały miejsce pierwsze regaty Pucharu Ameryki w 1851 roku. Miejscem treningów będzie Cieśnina Solent.

Trasa wyścigu
Trasa wyścigu jest wyznaczana na podstawie bojek znajdujących się w pasie wody między Wielką Brytanią a Wyspą Wight. Ten akwen to Cieśnina Solent. Trasa jest podawana dopiero na 10 minut przed startem. W swojej strategii trzeba wziąć pod uwagę wszystkie komponenty systemu pogodowego: wiatr, pływ, prądy i wiedzę lokalną.

Harmonogram treningów i startów w regatach

Weekend treningowy (Zatoka Gdańska)
10 maja                                Rozpoczęcie treningu o 10.00 (Gdańsk)
10-12 maja                           3 dni intensywnych treningów

Regaty Cowes Week
9 sierpnia                                16.00 Zaokrętowanie (Cowes)
10 sierpnia                              Pierwszy wyścig
10 – 16 sierpnia                       7 dni regat (jeden wyścig każdego dnia)
16 sierpnia                              Koniec regat
17 sierpnia                              Wyokrętowanie

Treningi
Zanim nastąpi start będziemy mieli 3 pełne dni przeznaczone na poznanie jachtu i wspólne treningi. Naszą bazą będzie Gdańsk, a akwenem do treningów Zatoka Gdańska. Nocować będziemy w Górkach Zachodnich, a każdy z dni treningowych będziemy spędzać na wodzie.

W tym czasie nauczymy się obsługiwać nasz jacht czyli maszynę regatową. Przećwiczymy takie manewry jak zwroty, stawianie i zrzucanie żagli oraz żeglugę pod spinakerem.  Po trzech dniach opanujemy zasady bezpieczeństwa obowiązujące na jachcie regatowym oraz nauczymy się zgranego działania na pokładzie. Poczujemy co to team regatowy, jak w nim pracować i, że żeglarstwo regatowe to żeglowanie na bezpiecznej, ale jednak krawędzi.

Regaty
Dzień będziemy zaczynać rano przygotowując jacht do startu. Za każdym razem trasa wyścigu będzie inna, a więc i nasza strategia i zestaw żagli będzie dostosowywany do panujących warunków. Na starcie regat będzie mnóstwo jachtów, również tych z innych klas, z którymi nie będziemy bezpośrednio konkurować.
My będziemy startować w najwyższej klasie jachtów IRC – w klasie IRC 0. Po południu będziemy kończyć wyścig. Wieczór to czas na regenerację, poznawanie żeglarzy z całego świata i cieszenie się atmosferą wielkiego żeglarskiego święta jakim jest Cowes Week.

 

Program imprez towarzyszących

Imprezy na brzegu
Podczas tygodnia wyścigów na wodach Solent w Cowes będzie odbywać się wiele imprez na brzegu. Należą do nich festiwale muzyczne i kulinarne. Każdego dnia można spędzić wieczór na innym koncercie lub w barze, poznając żeglarzy – regatowców z całego świata.
Najważniejsze wydarzenia:
– Pokaz lotniczy Red Arrows
– Kino w plenerze
– Słynny pokaz sztucznych ogni

Koszt udziału w imprezie:  

Koszt: € 2.970 EUR

Cena zawiera:

 • udział w regatach i treningach,
 • wpisowe do regat,
 • opiekę skippera i zawodowej załogi
 • wyżywienie na jachcie podczas treningów i wyścigów,
 • spanie na jachcie
 • opłaty portowe, paliwo i gas
 • koszulkę naszego zespołu

Cena nie zawiera:

 • dojazdu z i na miejsce regat,
 • dodatkowych noclegów na lądzie,
 • posiłków spożywanych poza jachtem,
 • ubezpieczenia osobistego każdego uczestnika regat;

 

 

Facebook
Facebook
YouTube