Marka odzieży Henri Lloyd ponad 50 lat jest znana wśród żeglarzy z całego świata, którzy cenią jej niezawodność w ekstremalnych warunkach. Założycielem firmy był Polak Henryk Strzelecki, żołnierz polskiej armii, który po wojnie osiadł w Wielkiej Brytanii. Za swoją pracę i niezwykłe zasługi otrzymał wiele odznaczeń i orderów m. in. z rąk brytyjskiej królowej i prezydenta RP. Pamiętając o swoich polskich korzeniach w logo firmy umieścił piastowską koronę a w roku 1992 otworzył w swoim rodzinnym mieście Brodnicy firmę – Henri Lloyd Polska.

W ubraniach Henri Lloyd o zwycięstwo walczyło wiele znakomitych załóg regat m.in. Pucharu Ameryki (obecnie Land Rover BAR), Withbread Round The World Race, Volvo Ocean Race, Race2000. Startowała w nich również polska ekipa na olimpiadzie w Pekinie. Odzież sygnowana słynnym logo towarzyszyła też w samotnych rejsach dookoła świata, takim żeglarzom, jak: sir Francis Chichester, Robin Knox-Johnson, Krystyna Chojnowska – Liskiewicz czy Krzysztof Baranowski.

Doskonałe parametry produktów Henri Lloyd to zasługa wykorzystania nowoczesnych technologii i wysokiej jakości materiałów. W ofercie HL każdy żeglarz znajdzie wszystko co niezbędne na wyprawę – sztormiaki, bluzy, odzież termiczną a również buty, rękawice, torby i czapki.

Henri Lloyd to także casualowa odzież dla kobiet i mężczyzn, która doskonale pasuje do miejskiego stylu i świetnie sprawdza się podczas weekendowych wyjazdów i urlopów. Na tegoroczne lato HL przygotował oprócz marynistycznych akcentów nowe kroje, wzory i kolory. Poszczególne elementy kolekcji można łączyć w dowolny sposób, tworząc niepowtarzalne i modne stylizacje.

www.henrilloyd.pl

Facebook
Facebook
YouTube