Gotland Runt (ÅF Offshore Race)

Regaty Gotland Runt (oficjalnie zwane AF Offshore Race) to największe i najbardziej prestiżowe regaty pełnomorskie na Morzu Bałtyckim. Emocjonujący start w centrum Sztokholmu wiedzie flotę około 300 startujących jachtów wokół szwedzkiej wyspy Gotlandia by po pokonaniu dystansu 350 Mm następnie zakończyć się wśród szkierów na wyspie Sandhamn.

 

Akwen i trasa regat

Oxelösund
Tutaj rozpoczniemy nasze przygotowania do startu i treningi. Oxelösund jest dogodnie położone tuż nad otwartym morzem co umożliwi nam sprawne przeprowadzenie treningów.

Sztokholm i szkiery 
Stolica Szwecji będzie początkiem naszych zmagań w wyścigu Gotland Runt. Start regat ma miejsce w samym historycznym centrum miasta. Dalej trasa wiedzie przez wąskie szkiery aż do wyjścia na otwarte morze.

Gotlandia – Morze Bałtyckie
Szwedzka wyspa to jednocześnie największa wyspa na Morzu Bałtyckim. W wyścigu należy okrążyć najbardziej na południe wysunięty cypel wyspy. Ten etap to połączenie żeglugi przybrzeżnej i pełnomorskiej

Trasa wyścigu
350 Mm z Sztokholmu przez szkiery do wyjścia na Morze Bałtyckie, następnie dookoła wyspy Gotlandia i meta na wyspie Sandhamn.

Harmonogram treningów i startu w regatach

24 czerwca                              Zaokrętowanie (Oxelösund)
24 – 26 czerwca                      Treningi
26 – 27 czerwca                      Rejs Oxelösund – Sztokholm (80 Mm)
27 czerwca                              Uroczyste otwarcie regat w Sztokholmie
28 czerwca                              Trening w Sztokholmie
29 czerwca                              Inspekcja jachtu i kontrola bezpieczeństwa
(czas wolny w Sztokholmie)
30 czerwca                              Start regat Gotland Runt
2 lipca                                      Planowany finisz w Sandhamn
3 lipca                                      Uroczyste zakończenie w Sandhamn
4 lipca                                      Wyokrętowanie

 

Treningi
Całość przygotowań do startu w regatach rozpoczniemy od wspólnych treningów. Naszą bazą będzie port w Oxelosund. Przez 3 dni będziemy wychodzić na akwen otwartego morza, aby przećwiczyć wszystkie niezbędne elementy żeglugi w tego typu regatach.

W tym czasie nauczymy się obsługiwać nasz jacht. Przećwiczymy takie manewry jak zwroty, stawianie i zrzucanie żagli oraz żeglugę pod spinakerem. Po trzech dniach opanujemy zasady bezpieczeństwa obowiązujące na jachcie regatowym oraz nauczymy się zgranego działania na pokładzie. Poczujemy co to team regatowy, jak w nim pracować i, że żeglarstwo regatowe to żeglowanie na bezpiecznej, ale jednak krawędzi.

Rejs treningowy Oxelösund – Sztokholm
Po zapoznaniu się z jachtem i treningu stacjonarnym na szwedzkim wybrzeżu wypłyniemy w stronę szkierów do Sztokholmu. Podczas rejsu na dystansie 80 Mm każdemu zostanie przydzielona funkcja na jachcie podczas manewrów oraz ustalimy podział na wachty zależnie od panujących warunków. W trakcie tego etapu przećwiczymy manewrowanie w wąskich kanałach wśród licznych wysp i urozmaiconego wybrzeża Szwecji. Będzie to też okazja to sprawdzenia się w trakcie nocnej żeglugi

Trening w Sztokholmie
Zanim nastąpi start będziemy mieli 2 dni w Sztokholmie w trakcie których jacht i wyposażenie zostanie poddane kontroli bezpieczeństwa Jeden z tych dni będziemy chcieli przeznaczyć na trening. Będzie też czas dla załogi na zwiedzanie stolicy Szwecji.

Start regat
W niedzielę nastąpi start regat. Centrum Sztokholmu stanie się polem startowym dla 300 jachtów, z którymi będziemy rywalizować w tych regatach. Wyścig planujemy ukończyć po około 2 dobach.

 

Koszt udziału w imprezie: 

Koszt: € 2.400 EUR

Cena zawiera:

 • udział w regatach i treningach,
 • wpisowe do regat,
 • opiekę skippera i zawodowej załogi
 • wyżywienie na jachcie podczas treningów i wyścigów,
 • spanie na jachcie
 • opłaty portowe, paliwo i gas
 • koszulkę naszego zespołu

Cena nie zawiera:

 • dojazdu z i na miejsce regat,
 • dodatkowych noclegów na lądzie,
 • posiłków spożywanych poza jachtem,
 • ubezpieczenia osobistego każdego uczestnika regat;

Facebook
Facebook
YouTube