Rejs Rostock – Cowes

Lipcowy rejs na Selma Racing to żegluga przez Kanał Kiloński i Morze Północne w kierunku Kanału Angielskiego i Cowes czyli regatowej mekki żeglarzy. 

 

Na rejsie będziesz doskonalić swoje umiejętności żeglarskie i zdobywać wiedzę z obsługi jachtu oraz poczujesz ducha załogi w regatowym trymie.

 

Plan rejsu

15 lipca                   Zaokrętowanie w Rostock (Niemcy)
15 lipca                   Wypływamy w rejs
Kolejne dni              Przepływamy Kanał Kiloński
                                 Płyniemy przez Morze Północne
                                 Zmierzamy do Kanału Angielskiego
                                 Wchodzimy na wody Solentu
21 lipca                  Zakończenie rejsu w Cowes
22 lipca                  Wyokrętowanie w Cowes

 

Zaokrętowanie: Rostock
Rostock to hanzeatyckie miasto w Niemczech nad Morzem Bałtyckim. Port w Rostocku słynie z organizacji zlotów żaglowców a jego awantport czyli Wanremunde to organizator regat rangi Mistrzostw Świata. Łatwo tu się dostać lecąc z Polski do Berlina a następnie wsiadając w autobus bezpośredni z berlińskiego lotniska do centrum Rostocku.

Trasa rejsu
Po zapoznaniu się z jachtem wyruszymy w rejs. Na początku rejsu czeka nas przepłynięcie Kanału Kanału Kilońskiego. Zależnie od pogody i warunków na morzu będziemy kontynuować rejs  przez Morze Północne wzdłuż wybrzeża Holandii. Dalej czeka nas przejście Cieśniny Dover i wejście na wody Kanału Angielskiego. Ostatnim etapie będzie żegluga przez Cieśninę Solent do portu w Cowes. Łącznie do przepłynięcia mamy ok. 600 mil morskich.

Wyokrętowanie: Cowes – kolebka żeglarstwa regatowego
Zakończenie rejsu będzie miało miejsce w Cowes na Wyspie Wight na południu Anglii. Dostać się tu można lecąc do Londynu lub do Southampton i dalej promem na Wyspę Wight. To historyczne  miejsce, gdzie narodził się regatowy duch w Wielkiej Brytanii. To tutaj miały miejsce pierwsze regaty Pucharu Ameryki w 1851 roku. Życie miasta skupia się między innymi wokół niezwykle często organizowanych regat – tych lokalnych, a także tych o światowym zasięgu. Tutaj ściągają z całego świata na regaty sławy żeglarskiego świata, zawodowi regatowcy i miłośnicy żeglarstwa.  Panuje tu atmosfera charakterystyczna dla miasteczek portowych. Jest to punkt obowiązkowy na mapie każdego żeglarza.

Koszt udziału w rejsie: € 750 EUR
Cena zawiera:

  • miejsce na jachcie,
  • opiekę skippera i zawodowej załogi
  • wyżywienie,
  • opłaty portowe i administracyjne;

Cena nie zawiera:

  • dojazdu z i na miejsce rejsu,
  • ewentualnych noclegów na lądzie,
  • posiłków spożywanych poza jachtem,
  • ubezpieczenia osobistego każdego uczestnika rejsu;

 

Facebook
Facebook
YouTube